اریک لافورگو

اریک لافورگ (Eric Lafforgue) در سال 1964 در تولوز فرانسه متولد شد. او در دوران کودکی به مناطق دورافتاده خصوصا در آفریقا سفر کرد. وی ابتدا کارش را در زمینه رسانه‌ها و برنامه‌های تلفن همراه شروع‌کرد.
در سال 2006 تصمیم گرفت که عکس‌هایش را در اینترنت منتشر نماید. پس از مدت کوتاهی عکس‌های او توسط نشریات مختلف در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت.
وی به مناطق مختلفی در جهان همچون کره شمالی، ویتنام، پاناما، اتیوپی، جیبوتی، کنیا، پاپوا، گینه نو، یمن، لیبی، افغانستان و ایران سفر کرده‌است.
عکس‌های او رویکردی انسان گرایانه دارند. عکس‌ها و داستان‌های سفر او در غالب مجموعه عکس‌هایی هستند که عموما نگاهی مثبت خیرخواهانه در خصوص کشورهایی که بازدید نموده است را منتقل می‌نماید. جنبه‌هایی از زندگی و فرهنگ آن‌ها که گاه برای سایرین ناشناخته است.
تصاویر اریک لافورگ از کره شمالی از جمله شناخته شده ترین آن‌هاست. وی شش بار به این کشور سفر نمود و در آخرین بار در سال 2012 به دلیل انتشار عکس‌هایی که از آنجا گرفته‌بود از آن کشور اخراج و ورود مجدد وی ممنوع گردید.
اریک لافورگ در حال حاضر یکی از عکاسان مطرح در حوزه عکاسی پرتره و مستند می‌باشد و با موسسات عکاسی و خبری مختلفی همکاری می‌کند. ازجمله می‌توان نشنال جئوگرافیک، اشپیگل، لوموند و تایمز را نام‌برد. همچنین عکس‌های او تا کنون در نمایشگاه‌های مختلفی در سراسر جهان به نمایش درآمده‌است.

عکاسی پرتره