فرانس لانتینگ

لانتینگ در روتردام در هلند متولد شد. وی در دانشگاه اراسموس در روتردام در رشته اقتصاد تحصیل کرد و بعداً به ایالات متحده مهاجرت کرد. او اکنون در سانتا کروز، کالیفرنیا زندگی می‌کند و یک استودیو و گالری، و همچنین خدمات عکاسی سهام را اداره می‌کند. همسر لانتینگ کریستین اكستروم نویسنده، سردبیر، تهیه كننده است و روی كتاب‌های مشترک عكاسی از طبیعت كار می‌کند. لانتینگ در بسیاری از مناطق مختلف جهان از جمله حوزه آمازون، آفریقا و قطب جنوب کار می‌کند. عکس‌های او به طور مرتب در نشنال جئوگرافیک منتشر می‌شود، جایی که او به عنوان عکاس محل اقامت  مشغول به کار بود.
ماه‌ها، هفته‌ها، روزها، ساعت‌ها، دقیقه‌ها و ثانیه‌ها کمین می‌کرد و حیوانات وحشی، درنده و چرنه و خزنده و پرنده را زیر نظر می‌گرفت تا بتواند یک لحظه، فقط یک لحظه را ثبت و ضبط کند.
پانزده بیست سال کارش این بود. روزی از او به عنوان بهترین عکاس دنیای وحش، دعوت کردند تا در دفتر مجله‌ی پر تیراژی حاضر شود تا با او مصاحبه‌ای انجام دهند.
سؤالات زیادی پرسیدند و او همه را جواب داد تا اینکه خبرنگار از او پرسید: «خطرناک‌ترین صحنه‌ای که در این سفرهای ‌دور و نزدیک دیده‌اید چه بوده؟»
او جواب داد: «مطمئن باشید که مربوط به حیوانات نمی‌شود! من زمان‌های زیادی با حیوانات بوده‌ام. مربوط به کارمندان و بروکراسی خسته کننده‌ی کشورهاست. در این موارد تجربه‌های کابوس واری داشته‌ام».

عكاسی از طبیعت